Michal Toman

Funkce: Hlavní vedoucí

Jak máš nejraději, když tě lidé oslovují? slyším na různá jména, mimo klasického Michala a někdy i Míšu slyším i na jméno Tomáš a Martin 🙂  A je mi to v zásadě jedno, jak mě kdo oslovuje.

Tvé motto: Kdo se přestává zlepšovat, přestává být dobrý.

Jaké máš zkušenosti s tábory? Na tábory jsem jezdil jako malý kluk, ale hned v 15 letech jsem odstartoval svou kariéru na pozici praktikanta. V tu chvíli jsem se setkal i s tím, že na táboře byli podstatně starší lidi, kteří jeli jako děti a já už byl na druhé straně. Hned jak mi bylo 18, tak jsem začal jezdit jako oddílový vedoucí a technik. Aby toho nebylo málo, tak mnoho let trénuju ve Slaném družstvo basketbalistů, se kterými jezdíme na soustředění do Česka i do zahraničí.

Jak trávíš svůj volný čas? Ve svém volném čase (kterého ale bohužel až tak moc nemám) rád cestuju a sportuju. Doufám, že se mi podaří si jednou splnit svůj sen a navštívit všechny země na světě. Ze sportu mám rád basketbal, jízdu na kole a volejbal. Nebráním se ale jakémukoliv sportu.

Jaké je tvé oblíbené místo na táboře? Těch míst je spousta – někdy je to kuchyně, když se vaří dobré jídlo a je nezbytně nutné, abych ho kuchařům ochutnal, jindy to může být posezení u ohně, ale fajn je také si lehnout v noci ke stožáru a pozorovat krásné hvězdy a souhvězdí.

Tvá nejhezčí vzpomínka na tábor? Asi bych vybral 2, které se staly už před několika lety a přesto na ně rád vzpomínám. První vzpomínka se týkala toho, když parta rodičů našich dětí dala dohromady balíček pro vedoucí s různými šiframi a vtipně pojmenovanými rekvizitami a zaslala jej bez našeho vědomí nám – vedoucím na tábor. To byl vlastně asi jediný tábor, kdy jsem dostal na tábor nějaký balíček 🙂  No a druhá vzpomínka se týká toho, když nám některé děti z vlastní vůle připravují také nějaké bojovky a plnění úkolů.

Co se ti vybaví, když se řekne ,,léto“? sluníčko, tábor, soustředění, dovolená, voda

Na co jsi pyšný? Na to, kolik jsem toho už ve svém životě zvládnul a stále to překonávám.

Máš rád letečák?

Letečák mám rád.

Bude odpočinkový den? Těšíš se na něj? Jak nejraději odpočíváš?

Každý za odpočinkový den může považovat něco jiného. Pro ty, kteří by ho nejraději trávili v horizontální poloze, však mám špatnou zprávu – odpočívat se dá i jinak (aktivně). Já osobně odpočinek moc neznám, protože na ten už mi čas nezbývá a jsem rád, že se večer dostanu do postele a ráno vstanu

395050_525370160808207_1618599523_n