2020 – Star Wars: CHRÁM JEDIŮ

V roce 2020 jsme se vydali do vesmíru na výcvik nových Jediů. Téma tohoto ročníku tábora totiž bylo Star Wars: CHRÁM JEDIŮ.

Úvod do příběhu:

Díky nekonečným hvězdným válkám se množství Jediů stále snižuje. Z tohoto důvodu se sám mistr Birellus rozhodl postavit chrám ve kterém bude probíhat výcvik nových adeptů. Tento chrám stojí už několik staletí a přečkal všechny nástrahy a boje. Poslední výcvik se v něm ale konal před dlouhými 376 lety a od té doby v něm žijí různé bytosti. Právě nyní nastává historický okamžik, kdy se brány našeho chrámu opět otevírají novým adeptům – vám, jenž se nebojíte cestovat vesmírem a bojovat za dobro.  Připravte se na to, že váš výcvik bude probíhat na různých planetách a že i během výcviku se již zapojíte do hvězdných válek!

Náš vesmírný koráb si vás vyzvedne v sobotu 18. 7. v 10:00 na vesmírné stanici planety země, která je vybudována na bývalém autobusovém nádraží ve Slaném. Dostavte se o 30 minut dříve, každý adept totiž musí projít bezpečnostní prověrkou!

Nezapomeňte si na cestu obléknout svůj vesmírný oblek, šátek a světelný meč – cesta do chrámu je nebezpečná a možná, že už v průběhu cesty budeme muset čelit nějakým nástrahám… Kdo ví, kdo náš chrám právě obývá…

Mace Windu

Hodnocení tábora:

Tento rok jsme se masivně soustředili na vylepšení tábora. Za zmínku stojí:

 • Zavedení kryptexů pro urychlení řešení šifer na tajných nástupech a pro zatraktivnění této činnosti.
 • Obnovu „čísel“ pro hru čísla – čísla nyní nejsou psaná fixkou, ale vyřízlá na plotru, takže jsou všechny stejně velké a lépe čitelné.
 • Zavedení krátkých vtipných scének na nástupech pojmenovaných Buď a Nebo.
 • K obědu uvařil všem dětem Michal s Vojtou vynikající eMTý burger.
 • Zaměřili jsme se i na provedení slavnostních ohňů – aby tento kouzelný okamžik zůstal v srdcích všech táborníků.
 • Díky sponzorskému daru v podobě ukulele od KYTARY.CZ jsme mohli rozšířit naše hudební večery o tento další nástroj.
 • Během tábora jsme zpracovali individuální hodnocení a záběry pro každého táborníka, aby si na závěr tábora neodvezl jen klasický papírový diplom, ale interaktivní diplom hodný Star Wars 🙂
 • Díky sponzorskému daru od S-POWER jsme mohli na táboře zapojit a používat pro technické účely solární panely. I nadále si trváme na tom, že chceme na táboře co nejméně moderních technologií, ale pro organizaci je fajn mít si kde nabít foťák, kameru a napájet kráječ na potraviny.

Celkově hodnotíme s odstupem času tábor jako povedený i přes všechny komplikace, se kterými jsme se museli díky divné době potýkat:

 • ještě pár týdnů před tábory nebylo vůbec jasné, zda se díky COVID budou moct tábory konat
 • Tento rok nám konečně otevřeli bazén v Rakovníku, ale na celodenní výlet do města jsme se raději nevydali, abychom nevystavili děti zbytečnému riziku nákazy. Místo toho jsme se vydali do přírody.
 • V průběhu tábora nám ze zdravotních důvodů odpadnul hospodář, takže jsme jeho roli museli několik dnů suplovat.

Pozitivně hodnotím i to, že jsme stihli jako snad jediný tábor Ostrova zorganizovat potáborové setkání, než se kvůli vracející se nemoci covid zavřely dveře Ostrova a vše se přesunulo do online prostředí.

Tak snad v roce 2021 navážeme na podobné vlně a tábor se bude líbit i dalším a dalším dětem 🙂

Termín, ve kterém jsme na La Ventě byli:

Termín: 18.07.2020 – 01.08.2020

Pro více fotek se prosím podívejte do fotogalerie